بیش از ۸۶ هزار دٌز واکسن کرونا در مه‌ولات تزریق شد

تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۳/۲۶ ۱۳:۰۵ | تعداد بازدید: 3

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مه ولات خراسان رضوی گفت: از زمان شروع طرح واکسیناسیون علیه ویروس کرونا تاکنون، ۸۶هزار و ۶۷۹ دٌز واکسن به گروههای هدف در این شهرستان تزریق شده است.

به گزارش روابط عمومی،دکتر سیما عسکری گفت: ۵۲:هزار و ۳۵۳ نفر از جمعیت این شهرستان بالای ۵ سال سن دارند که گروه‌ هدف واکسیناسیون محسوب می شوند  و از ۸۶ هزار و ۶۷۹  دٌز واکسن تزریق شده در این شهرستان، ۴۰ هزار و ۶۵۹دُز در مرحله نخست و ۳۵ هزار و ۳۰ دُز در مرحله دوم ،۱۰ هزار و ۹۹۰ دز در مرحله سوم بوده است.

وی ادامه داد: اولویت نخست و دغدغه مدافعان سلامت در مه ولات، ارتقاء سطح سلامت،خدمات بهتر و بیشتر درمانی و بهداشتی به مردم شریف شهرستان و واکسیناسیون عمومی است.


مدیر شبکه بهداشت و درمان مه‌ولات با تاکید بر اینکه از ابتدای شیوع کرونا ۳ هزار و ۸۰۲ نفر به ویروس کرونا مبتلا که از این تعداد۳ هزار و ۶۴۸ نفر بهبود یافته اند خاطر نشان کرد: متاسفانه از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا امروز پنج شنبه ۲۶ خردادماه ۱۵۱ بیمار مبتلا به کووید ١٩ در این شهرستان فوت شدند.

دکتر سیما عسکری خاطرنشان کرد: پیشنهاد ما تزریق دز سوم واکسن کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی است و این مهم همچنان باید رعایت شود تا کرونا ویروس دوباره در سطح کشور و شهرستان مه ولات اوج نگیرد.

طی ۲۴ ساعت گذشته بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۷۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۴۴ نفر از آنها بستری شدند که مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۲۳۴ هزار و ۲۲۱ نفر رسید.
 
متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۱ هزار و ۳۵۷ نفر رسید.

یک بیمارستان دولتی، چهار پایگاه فوریتهای پزشکی اورژانس، ۶ مرکز خدمات جامع سلامت، ۲۴ خانه بهداشت و سه پایگاه بهداشتی در مه‌ولات خدمات مختلف بهداشتی و درمانی را به ساکنان این شهرستان ارائه می‌کنند.

فیض‌آباد، مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مه‌ولات در فاصله ۲۰۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.