استفاده از ماسک بهترین عامل پیشگیری از آنفلوآنزا و کرونا

تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۸/۰۱ ۱۰:۱۶ | تعداد بازدید: 15

مدیر شبکه بهداشت و درمان مه ولات گفت:در فصل پاییز و شیوع عفونتهای ویروسی مانند آنلوآنزا و کرونا توصیه ما استفاده از ماسک در تجمعات و مکانهای شلوغ ، تزریق واکسن کرونا و آنفلوآنزا است.

به گزارش روابط عمومی،دکتر سیما عسکری با تاکید بر اینکه ویروس کرونا و آنفوآنزا در سطح شهرستان مه ولات و کشور در حال شیوع است خاطرنشان کرد: مهمترین پروتکل بهداشتی در این ایام شستشوی مداوم دستها و استفاده از ماسک میباشد.

وی با تاکید بر اینکه در صورت مبتلا شدن به سرماخوردگی و آنفلو آنزا استراحت در منزل ،نوشیدن آب و مایعات کافی مهمترین‌ راه درمان این بیماری است  خاطرنشان کرد:در صورتی که پس از استفاده از روشهای درمان خانگی و استراحت،علائم بیماری بهبود نیافت،لازم است در اسرع وقت به پزشک جهت درمان دارویی مراجعه نمایید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۴ هزار و ۵۴۰ نفر رسید.

در حال حاضر ۰ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۹ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۰۳ شهرستان در وضعیت زرد و ۲۲۶ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

شهرستان مه‌ولات دارای یک بیمارستان دولتی، ۵ پایگاه اورژانس ۱۱۵، ۶ مرکز خدمات جامع سلامت، ۲۴ خانه بهداشت و سه پایگاه بهداشتی است که خدمات مختلف بهداشتی درمانی  به مردم ارایه می‌دهند.

فیض آباد، مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مه ولات در ۲۰۷ کیلومتری مشهد قرار دارد.