جشن هفته سلامت در مه ولات برگزار شد

تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ ۰۸:۳۳ | تعداد بازدید: 34

مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان مه ولات ضمن تبریک هفته جوانی جمعیت و تقدیر از تلاشهای همکاران بهداشت مه ولات گفت:طی یکساله گذشته ۱۳۱ هزار و ۵۹۵ نفر ویزیت و خدمات درمانی شامل  ۹۷هزار و ۱۵۶ نفر ویزیت عمومی دریافت و به ۳۴هزار و ۴۳۹ نفر خدمات درمانی در مراکز این شهرستان ارائه شد.

به گزارش روابط عمومی ،دکتر سیما عسکری با اشاره به اینکه در آزمایشگاههای مرکز بهداشت این شهرستان بالغ بر ۱۵ هزار نفر حدود ۶۴ هزار خدمت دریافت نمودند گفت: در آزمایشگاه مرکز بهداشت شهر فیض آباد با ۱۲ هزار و ۲۹ مراجعه کننده، تعداد ۵۳ هزار و ۲۱۴ خدمت ارائه شد و در آزمایشگاه مرکز جامع سلامت شادمهر نیز با ۳ هزار و ۳۳۶ نفر مراجعه و ۱۰ هزار و ۳۱۲ نفر خدمت دریافت نمودند.

وی گفت:تعداد ۶۶۴ هزار و ۶۵۸ مراقبت های بهداشتی شامل مراقبت مادران باردار،کودکان،واکسیناسیون،بیماریهای واگیر و غیر واگیر و مراقبتهای گروه سنی مختلف ارائه و تعداد ۴ هزار و ۳۳۲ کارت بهداشت صادر و ۵۶ هزار و ۷۵۴ نفر حداقل یکبار خدمت که ۹۹.۵۷ درصد جمعیت حداقل یکبار مراقبت شده اند.

جشن هفته سلامت با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی،معاون بهداشت،مدیر حراست دانشگاه،مدیر و پرسنل شبکه بهداشت و درمان مه ولات در باغ تالار ملک شهر فیض آباد برگزار شد.

لازم به ذکر است از کارکنان فعال و نمونه واحدهای بهداشت،ستاد مرکز بهداشت،سلامت خانواده،آزمایشگاه،ماما، خدمات و...با اهداء لوح تقدیر و هدایا تجلیل بعمل آمد.

شهرستان مه‌ولات دارای یک بیمارستان دولتی، ۶ پایگاه اورژانس ۱۱۵، ۶ مرکز خدمات جامع سلامت، ۲۴ خانه بهداشت و سه پایگاه بهداشتی است که خدمات مختلف بهداشتی درمانی  به مردم ارایه می‌دهند.

فیض آباد، مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مه ولات در ۲۰۷ کیلومتری مشهد قرار دارد.