۳ قنادی در مه ولات به دادگستری معرفی شدند

تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۵/۲۳ ۱۳:۲۴ | تعداد بازدید: 4

سرپرست شبکه بهداشت و درمان مه ولات گفت: سه واحد قنادی و بستنی فروشی متخلف در اين شهرستان شناسایی و به دادگستری معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی ،مهندس مهدی دهقان با اشاره به اینکه استفاده از رنگ‌ و اسانس‌های غیرمجاز پیامدهای زیادی برای سلامت انسان دارد افزود:طی بازدید کارشناسان بهداشت محیط از ۱۰ واحد قنادی و بستنی فروشی سطح شهرستان مه ولات و انجام نمونه برداری ۳ واحد صنفی با تخلف آلودگی میکروبی بیشتر از حد مجاز و دارای آلودگی شیمیایی( به دلیل استفاده از رنگهای غیر مجاز) به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی افزود:این اقدام که با هدف بهبود وضعیت عرضه انواع بستنی فروشی و قنادی و ارتقاء سطح سلامت مصرف کنندگان اجرا شد، کارشناسان بهداشت محیط علاوه بر کنترل‌ها و بازرسی‌های از بستنی وانواع شیرینی‌های نمونه برداری شد و در این راستا ، وضعیت پاکیزگی مکان و شرایط بهداشت فردی کارگران و تجهیزات کارگاهی کنترل شد.

دهقان با تاکید بر اینکه اولویت نخست حوزه بهداشت و درمان این شهرستان،تامین بهداشت عمومی و حفظ سلامت شهروندان محترم است افزود:شهروندان گرانقدر در صورت مشاهده هرگونه تخلف، با سامانه ۱۹۰ یا تلفن ۵۶۷۲۷۱۲۶ واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان تماس و تخلفات بهداشتی را گزارش دهند.

شهرستان مه‌ولات دارای یک بیمارستان دولتی، چهار پایگاه اورژانس ۱۱۵، ۶ مرکز خدمات جامع سلامت، ۲۴ خانه بهداشت و سه پایگاه بهداشتی است که خدمات مختلف بهداشتی درمانی به مردم ارایه می‌دهند.

فیض آباد، مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مه ولات در ۲۰۷ کیلومتری مشهد قرار دارد.