۳۲ درصد جامعه هدف در شهرستان مه ولات علیه کرونا واکسینه شدند

تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ ۱۱:۲۴ | تعداد بازدید: 6

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان مه ولات گفت : ۳۸ هزارو ۷۰۴ نفر از جمعیت این شهرستان  بالای ۱۸ سال سن دارند که جزو گروه‌های هدف واکسیناسیون محسوب شده که تاکنون ۳۲ درصد این جمعیت به تعداد ۱۲ هزار ۵۳۵ شهروند، واکسن کرونا تزریق شده است.

به گزارش روابط عمومی،مهندس مهدی ،اولویت نخست و دغدغه مدافعان سلامت در شهرستان مه ولات را کاهش مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا ، خدمت رسانی به بیماران و مراجعان برشمرد و افزود:در حال حاضر درسبد واکسن شهرستان مه ولات واکسنهای سینوفارم، آسترازنکا و برکت موجود است.

دهقان افزود: از ابتدای واکسیناسیون در سطح کشور ۱۲هزار و ۵۳۵نفر دوز اول و پنج هزار و ۵۵۷ نفر هم دوز دوم را در شهرستان مه ولات دریافت کرده و بالغ بر ۱۰۰۰ نفر از فرهنگیان و دیگر مشاغل حساس علیه بیماری کووید ۱۹ در نوبت اول واکسینه شده که در حال حاضر نوبت دوم این عزیزان در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۰ نفر از شهروندان محترم در بیمارستان امام رضا(ع) مه ولات و شهرستانهای اطراف به علت ویروس کرونا بستری هستند افزود:از ابتدای شیوع ویروس کرونا ۲۳۵۱ نفر به کرونا مبتلا و ۱۱۴ نفر جانشان را از دست داده‌اند.

وی تصریح کرد:آمارهای فوق شامل افرادی است که تست کرونای آنها در مرکز کرونایی شهرستان مه ولات و شهرستانهای همجوار مثبت اعلام شده لذا انتظار است با توجه به شیوع گسترده دلتا در سطح کشور و اینکه مه ولات در وضعیت پر خطر نارجی کرونایی قرار دارد از شهروندان درخواست کرد،ضمن استفاده از ماسک از حضور در تجمعات پرهیز و پروتکل های بهداشتی و فاصله گذادی اجتماعی که همان فاصله ۲ متر با طرف مقابل است را رعایت کنند.

دهقان تصریح کرد:تزریق واکسن کرونا به سنین بالای ۳۵ سال از ۱۸ شهریور ماه در ۶ مرکز این شهرستان در حال تزریق است و الحمدالله سنین میانسالی به بالا،بیماران خاص،کارکنان دولت و بانکها،پرسنل و کارگران شهرداری و خبرنگاران در شهرستان مه ولات تاکنون واکسینه شدند لذا درخواست میگردد مردم شریف ضمن همکاری و رعایت کردن دستورالعمل بهداشتی و عمل به توصیه های متخصصین، واجدین شرایط تزریق واکسن کرونا با توجه به اعلامیه وزارت بهداشت حتما در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام و به مراکز واکسیناسیون ومراکز جامع سلامت سطح شهرستان مراجعه کنند.

شهرستان مه‌ولات دارای یک بیمارستان دولتی، چهار پایگاه اورژانس ۱۱۵، ۶ مرکز خدمات جامع سلامت، ۲۴ خانه بهداشت و سه پایگاه بهداشتی است که خدمات مختلف بهداشتی درمانی به مردم ارائه می‌دهند.

فیض آباد، مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مه ولات در ۲۰۷ کیلومتری مشهد قرار دارد