قطع سهمیه نان و معرفی ۱۰ نانوایی متخلف در مه ولات به دادگاه

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۵/۰۴ ۱۳:۲۲ | تعداد بازدید: 1 view

مدیر شبکه بهداشت و درمان مه ولات از قطع سهمیه ۶ واحد نانوایی به علت تخلف بهداشتی و معرفی ۴ نانوایی دیگر بدلیل بالا بودن سطح بار میکروبی و ph نان به دادگاه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مهندس مجتبی خلوصی گفت:طی بازدید بهداشتی از نانوایی های سطح شهرستان نسبت به قطع سهمیه آرد ۶ نانوایی که باوجود تذکرات متعدد اقدامی جهت رفع نواقص بهداشتی نداشتند صورت گرفت.

وی گفت: طی ۱۶ مورد نمونه برداری میکروبی و شیمیایی و سنجش ph نان
۴ پرونده تخلف بدلیل بالا بودن سطح بار میکروبی و ph نان به دادگاه معرفی شدند.

خلوصی بر رعایت بهداشت عمومی توسط اصناف خصوصا نانوایان تاكید كرد و گفت: با متخلفان بهداشت عمومی به صورت قاطع و قانونی برخورد می شود و بازدیدها به صورت ماهیانه از تمام صنف ها خصوصا نانوایی های سطح شهرستان انجام و با متخلفان برخورد قانونی می شود.

وی افزود:۲۰ واحد نانوايي در شهر فیض آباد مرکز شهرستان مه ولات فعاليت دارند كه در هر ماه بازدید از کلیه نانوایی ها توسط کارشناسان بهداشت این شبکه با همکاری بازرسان اداره صنعت،معدن وتجارت شهرستان انجام می شود

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مه ولات افزود: بر اساس پروتکل‌های تعیین شده هزینه نان باید با استفاده از کارت خوان پرداخت شود و در هر نانوایی باید یک فروشنده برای دریافت وجه به کار گرفته شود و این فرد به هیچ عنوان نباید با تهیه و توزیع نان در تماس باشد.

خلوصی گفت: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در حوزه نانوایی‌ها موضوع را از طریق شماره‌های ۱۹۰ داخلی ۲ اطلاع‌رسانی کنند. 

شهرستان مه ولات دارای ۴۴ نانوایی است که این نانوایی ها با آرد یارانه‌ای به مردم این شهرستان خدمات می‌دهند.