تاکید سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان مه ولات بر رعایت دستور العمل های بهداشتی در بانک ها و ادارات

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ ۰۹:۲۰ | تعداد بازدید: 1 view

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان مه ولات با تاکید بر اینکه استفاده از ماسک برای کارکنان و ارباب رجوعان در ادارات، بانک‌ها و مراکز ارائه خدمات عمومی و واحدهای عملیاتی از ۱۵ تیرماه الزامی شده است گفت: پروتکل ها بهداشتی در بانکها رعایت نمیشود.

به گزارش روابط عمومی،مهندس مهدی دهقان گفت: بانک‌ها به عنوان یکی از مهم‌ترین مکان‌های انتقال ویروس کرونا به شمار می‌روند که رعایت دستورالعمل‌های وزارت بهداشت مهم‌ترین راه جلوگیری از انتشار این ویروس جهت حفظ سلامت کارکنان و مراجعه‌کنندگان است.

وی تصریح کرد:طی بازدید و مراجعه کارشناسان بهداشت محیط و کارکنان شبکه بهداشت و درمان به بانکهای سطح شهرستان متاسفانه اکثر مراجعین از ماسک استفاده نمیکنند و فاصله گذاری رعایت نمیشود که این مهم عاملی جهت شیوع بیشتر ویروس کرونا است.

دهقان گفت: استفاده از ماسک و دستکش ، رعایت فاصله صندلی ارباب رجوع ، جمع آوری آبسردکن ها و آبدارخانه ها ،ضد عفونی مستمر سطوح ، استفاده از ضدعفونی کننده دست ، جمع آوری وسایل مشترک مانند خودکار و ... و توجه به تهویه محیط از جمله مواردی است که باید در ادارات و بانکها رعایت شود.

وی ضمن درخواست از مردم برای کاهش مراجعات خود به ادارات و رعایت فاصله اجتماعی تاکید کرد : مردم باید به این مهم توجه داشته باشند که یکی از ارکان مهم قطع چرخه انتقال بیماری کرونا ، رعایت مسائل بهداشتی توسط خود مردم است.

وی تاکید کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی، موضوع را به سامانه تلفنی رسیدگی شکایات وزارت بهداشت به شماره ۱۹۰ اطلاع دهند.