با مشارکت خیرین صورت گرفت:

تامین یک دستگاه آنالیزور گاز خون جهت بیمارستان امام رضا(ع) فیض آباد

تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ ۱۰:۴۸ | تعداد بازدید: 4
مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان مه ولات گفت: یک دستگاه ABG به ارزش ۷۰۰ میلیون ریال با مشارکت خیرین جهاندار و زاهدی جهت  آزمایشگاه بیمارستان امام رضا (ع) شهر فیض آباد خریداری گردید.
 

 

به گزارش روابط عمومی،مهندس مجتبی خلوصی گفت: ABG مختصر شده «Arterial blood gas» به معنی گاز‌های خون شریانی است که برای اندازه گیری گاز‌های خونی شامل دی اکسید کربن، اکسیژن، بیکربنات و گاهی PH استفاده می‌شود.

 

مدیر شبکه بهداشت و درمان مه ولات ادامه داد: با توجه به فعالیت بخش های داخلی، اطفال و اورژانس بیمارستان و کمبود دستگاه ABG در واحد آزمایشگاه، خرید این دستگاه نقش مهمی در ارتقا خدمات رسانی به بیماران ایفا می‌کند.

 

وی با بیان اینکه اندازه گیری گاز‌های خونی برای ارزیابی عملکرد ریه بیمار و تعادل اسید و باز انجام می‌شود، اضافه کرد: این تست، هنگامی که نشانه‌های بیماری تنفسی مانند تنگی نفس یا کوتاهی تنفس در یک فرد تشدید می‌شود و نیز در شرایطی مانند آسم یا بیماری انسداد ریوی مزمن (COPD)، درخواست می‌شود.

 

مه‌ ولات دارای یک بیمارستان دولتی، چهار پایگاه اورژانس ۱۱۵، ۶ مرکز خدمات جامع سلامت، ۲۴ خانه بهداشت و سه پایگاه بهداشتی است که خدمات مختلف بهداشتی و درمانی به مردم ارایه می‌دهند.

 

فیض آباد، مرکز شهرستان ۵۲ هزار نفری مه ولات در ۵۵ کیلومتری شهرستان تربت حیدریه قرار دارد.

سر تیتر خبر
با مشارکت خیرین صورت گرفت: