با واکسیناسیون به موقع: همه مروج سلامت باشیم

تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ ۰۸:۲۸ | تعداد بازدید: 5

سرپرست شبکه بهداشت و درمان مه ولات با اشاره به وضعیت زرد کرونایی این شهرستان گفت: موج سهمگین کرونا در این شهرستان روند نزولی به خود گرفته است اما این آمار بسیار شکننده بوده و به منزلهٔ خروج از وضعیت بحرانی نیست لذا رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و اقدام برای واکسیناسیون مهم‌ترین راهکارهای کنترل بیماری کرونا محسوب می‌شود.

به گزارش روابط عمومی،مهندس مهدی دهقان با اشاره به اینکه بهترین واکسن موجود در کشور در دسترس‌ ترین واکسن است افزود: اگر می‌خواهیم در زمینه مقابله با کرونا موفق باشیم، ضمن رعایت کامل پروتکل های بهداشتی حتما باید همه مروج سلامت باشیم.

وی تصریح کرد: استفاده عموم از ماسک و رعایت دستورالعمل‌ها در شهرستان مه ولات در مقایسه با گذشته با توجه به ورود کارگران فصلی که یک زنگ خطر برای سلامتی مردم این شهرستان است متاسفانه کاهش یافته که این روند با نقطه مطلوب در تقابل است و اگر موارد فوق رعایت گردد شرایط در این شهرستام روز به روز بهتر و وضعیت مطلوبتر خواهد شد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان با اشاره به اینکه نگران ورود موج ششم کرونا در مهرماه و فصل پاییز هستیم افزود:بالغ بر ۳۰ درصد مردم این شهرستان تاکنون واکسینه شدند که این مهم در این شهرستان سرعت خوبی دارد و امیدواریم با اختصاص واکسن بیشتر و تلاش همکارانمان که در این روزها واقعا ایثارگونه تلاش کردند و در این راستا انصافا خدمت نمودند بتوانیم واکسیناسیون را به حد مطلوب برسانیم.

شهرستان مه‌ولات دارای یک بیمارستان دولتی، چهار پایگاه اورژانس ۱۱۵، ۶ مرکز خدمات جامع سلامت، ۲۴ خانه بهداشت و سه پایگاه بهداشتی است که خدمات مختلف بهداشتی درمانی به مردم ارایه می‌دهند.

فیض آباد، مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مه ولات در ۲۰۷ کیلومتری مشهد قرار دارد.