بازدید ۱۰۶ مدرسه در مه ولات توسط کارشناسان بهداشت و درمان

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ ۱۳:۳۱ | تعداد بازدید: 7

سرپرست شبکه بهداشت و درمان مه ولات گفت: ۱۰۶ مدرسه از ۱۵ شهریورماه تاکنون توسط کارشناسان بهداشت محیط،بهورزان و مراقبین سلامت بازدید شده اند .

به گزارش روابط عمومی،مهندس مهدی دهقان در جلسه بررسی مشکلات بهداشتی مدارس و مقابله هر چه بیشتر باویروس کووید ۱۹ با تاکید بر اینکه رعایت دستورالعمل کنترل کووید ۱۸ در مدارس مه ولات الزامی است گفت:همراه با بازگشایی مدارس در ۱۵ شهریور ماه سالجاری دستورالعمل پیشگیری و کنترل بیماری کرونا برای اجرا به تمام مدارس مه ولات ابلاغ شده تا براساس آن محیطی سالم و بدور از هر گونه آلودگی برای حضور دانش‌آموزان فراهم گردد.

وی با تاکید بر خورد مراقبتی و ممنوعیت ورود دانش آموزان دارای علائم سرماخوردگی گفت:والدین عزیز ضمن جلوگیری از حضور فرزندشان در مدارس،در اجرای هر چه بهتر نکات بهداشتی به خاطر سلامت خود و فرزندانشان همکاری لازم را با مدرسه داشته باشند.

دهقان گفت: ۱۰۶ مدرسه از ۱۵ شهریورماه تاکنون توسط کارشناسان بهداشت محیط،بهورزان و مراقبین سلامت بازدید شده اند افزود:مهمترین دغدغه بازرسان این شبکه را زنگ تفریح،رعایت فاصله گذاری اجتماعی است و تجمع دانش آموزان این شهرستان در داخل و خارج مدرسه باید با شیوه خاصی صورت گیرد.

مدیر آموزش و پرورش مه ولات ضمن تقدیر و تشکر از پرسنل شبکه بهداشت و درمان که از آغاز شروع کرونا خالصانه جانشان را در طبق اخلاص گذاشته و به مردم این دیار بی منت خدمت نمودند تقدیر و تشکر کرد و افزود:شعار امسال آموزش و پرورش سلامت جویی است و تمام سعی و تلاشمان را انجام خواهیم داد تا پروتکل ها به نحو احسن و ضد عفونی ها در مدارس مستمر صورت گیرد.

دکتر حسن صداقتی گفت:مدارسی که پروتکل های بهداشتی راکاملا رعایت کنند با اهداء لوح تقدیر توسط آموزش و پرورش و شبکه بهداشت و درمان تجلیل خواهند شد.

وی تصریح کرد:در ۳۰ بازدید مدارسی که با حضور معاونین و کارشناسان داشتم ماسک؛شستشوی دست و فاصله گذاری اجرا شده بود و تاکیدمان اینگونه موارد با رعایت کامل موارد بهداشتی خواهد بود.