آژیر قرمز کرونا در شهرستان مه ولات به صدا در آمد

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ ۱۲:۴۸ | تعداد بازدید: 5

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان مه ولات گفت: با افزایش چشمگیر تعداد مبتلایان به کرونا در این شهرستان از لحاظ ابتلا به این بیماری در وضعیت قرمز قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی،مهندس مهدی دهقان گفت: با هدف افزایش هوشیاری و هشدار به مردم نسبت به استفاده از ماسک و رعایت پروتکهای بهداشتی و اعلام وضعیت خطر شیوع ویروس همه گیر کرونا، خودروهای امداد رسان 115،آتش نشانی، هلال احمر و خودروی راهنمایی و رانندگی با به صدا در آوردن آژیرهای خود در خیابانها به راه افتادند.

وی با تاکید بر ارتقای سطح آگاهی جامعه نسبت به جدی گرفتن کرونا گفت: طولانی شدن استقرار این بیماری در سطح جامعه ؛ سهل انگاری و بی توجهی برخی افراد،حضور مردم در مراسمات تشییع جنازه؛حضور کارگران فصلی جهت برداشت محصول پسته؛عدم استفاده از ماسک و برگزاری مراسمات خانگی موجب شیوع دوباره این ویروس در این شهرستان شده است.

وی گفت:در ۱۰ نقطه شهر هشدارهای لازم با محوریت رعایت سه گانه طلایی مبارزه با کرونا ؛استفاده از ماسک؛رعایت فاصله گذاری اجتماعی؛شستن مداوم دستها و وضعیت قرمز بودن فعلی شهرستان و بیان هشدارهای لازم توسط روابط عمومی این شبکه از بلنگوی آمبولانس در سطح شهر مطرح شد.

فیض آباد مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری در ۲۰۷ کیلومتری مشهد واقع است.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۵۴۵ هزار و ۲۸۶ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۳۱۲ نفر در ۲۴ ساعت گذشته تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۳۱ هزار و ۳۴۶ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون ۴۳۸ هزار و ۷۰۹ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.